image Pacolli ia uron Kurtit ditëlindjen: Shpresoj t’iu shërbesh të gjithëve e jo veç militantëve
[wp-story id="814678"]

Sociale

Pacolli ia uron Kurtit ditëlindjen: Shpresoj t’iu shërbesh të gjithëve e jo veç militantëve

news image

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, e ka uruar kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në rastin e ditëlindjes së 48-të të tij.

Pacolli tha se ky urim do të kishte më shumë kuptim, sikur Kurti të ishte kryeministër i të gjithëve, e jo veç, i siç i quajti ai, militantëve të kurtit.

“Ky  urim do të kishte më shumë kuptim sikur ti Albin të ishe kryeministër i imi dhe i të gjithë qytetarëve të Kosovës. Megjithatë, urime me dëshirën që tash e tutje tu shërbesh të gjithë qytetarëve të Kosovës pa dallim, dhe jo vetëm militantëve tuaj”, shkroi Pacolli.

/GazetaSinjali/