image Osmani takon përfaqësuesit e bizneseve: Mbetemi të përkushtuar në rritjen e investimeve
[wp-story id="814678"]

Biznes

Osmani takon përfaqësuesit e bizneseve: Mbetemi të përkushtuar në rritjen e investimeve

news image

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar përfaqësuesit e bizneseve amerikane për të rritur investimet e ShBA-së në Kosovë.

Osmani, mes tjerash, tha se Kosova mbetet e përkushtuar ndaj rritjes së mëtejshme të qëndrueshme dhe investimeve në sektorin e energjisë.

“Takim i shkëlqyeshëm me përfaqësues të biznesit dhe qeverisë amerikane, për të eksploruar bashkëpunimin ekonomik dhe për të rritur investimet e ShBA-së në Kosovë”.

“Ne mbetemi të përkushtuar ndaj rritjes së mëtejshme të qëndrueshme, si dhe investimeve në sektorin e energjisë për të siguruar një tranzicion të drejtë” ka shkruar Osmani në Twitter.

/GazetaSinjali/