image Osmani takon Clintonin: Është pak të themi se Kosova është e bekuar me miqtë më besnikë - Sinjali

Osmani takon Clintonin: Është pak të themi se Kosova është e bekuar me miqtë më besnikë

news image

Presidentja Vjosa Osmani gjatë vizitës së saj në New York është takuar me ish-presidentin amerikan Bill Clinton.

Përmes një postimi në Twitter ajo ka shkruar se “Të themi se Kosova është e bekuar me miqtë më të përkushtuar dhe besnikë është pak. Presidenti Bill Clinton, faleminderit për gjithçka çfarë ke bërë për popullin tonë”.

Presidentja Vjosa Osmani bashkë me kryediplomaten Donika Gërvalla janë duke qëndruar në New York në kuadër të margjinave të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin