image Osmani, Iowas: Faleminderit që njohët 17 shkurtin, Ditë të Pavarësisë së Kosovës

Politikë

Osmani, Iowas: Faleminderit që njohët 17 shkurtin, Ditë të Pavarësisë së Kosovës

news image

Shteti i Iowas e ka njohur zyrtarisht 17 shkurtin si Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Për këtë vendim, presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar Guvernatorin e Iowas Kim Reynolds dhe Sekretarin e Shtetit të Iowas, Paul Pate.

“Faleminderit që u bashkuat me ne për të ngritur lart flamurin tonë dhe për të festuar miqësinë tonë të qëndrueshme dhe partneritetin strategjik, të cilin do të vazhdojmë ta forcojmë dita ditës”, shkroi Osmani në X.

/GazetaSinjali/