image OSBE reagon për vrasjen në Prizren
[wp-story id="814678"]

Kosovë

OSBE reagon për vrasjen në Prizren

news image

Për rastin tragjik në Prizren, ku mbeti e vrarë një grua nga burri i saj, ka reaguar edhe Misioni i OSBE-së në Kosovë, shkruan Sinjali.

Ky mision ka mbetur i shokuar nga ky rast ndërsa ka ftuar institucionet ligj zbatuese për vënien e drejtësisë.

“Dhuna në familje është çështje shoqërore e cila mund të luftohet vetëm përmes një përpjekjeje të përbashkët të institucioneve dhe shoqërisë. Teksa i shprehim ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të viktimës, i bëjmë thirrje për zbatim të ligjit dhe që institucionet gjyqësore të përgjigjen me shpejtësi dhe vendosmëri, në respekt të viktimës dhe në shërbim të drejtësisë”, thuhet në reagimin e OSBE-së.

Pak më parë, lidhur me këtë rast kanë reaguar edhe disa nga krerët e vendit./Sinjali/

The OSCE Mission in Kosovo is shocked by today’s tragic news of the murder of a mother and wife in Prizren, allegedly by…

Posted by OSCE Mission in Kosovo on Wednesday, August 7, 2019