image Operacion i madh anti-drogë në Itali, publikohen emrat e 90 të arrestuarve nga Kosova e Shqipëria
[wp-story id="814678"]

Evropë

Operacion i madh anti-drogë në Itali, publikohen emrat e 90 të arrestuarve nga Kosova e Shqipëria

news image

Autoritetet në Katanzaro, Itali, kanë njoftuar se ka përfunduar hetimi për 237 persona, mes tyre edhe 90 shqiptarë, të cilët dyshohet se trafikonin drogë të të gjitha llojeve, raportojnë mediat italiane. 

“Karaburun” quhet operacioni i policisë italiane, i cili kishte të bënte me një trafik të konsiderueshëm ndërkombëtar të kokainës, heroinës dhe marihuanës të importuar në Itali nga Shqipëria, Kosova, Turqia, Holanda, Spanja, Belgjika, Maqedonia, Kroacia, Franca dhe Gjermania.

Këta janë emrat e 90 shqiptarëve që u kapën gjatë këtij operacioni:

1. Ago Branoj
2. Adrian Aliraj
3. Klodian Baja
4. Olsi Baja
5. Fatjon Baja
6. Jenla Bashaj
7. Engjëll Begaj
8. Andi Begu
9. Lorenc Beqiraj
10. Alfred Beqiri
11. Edmond Beqiri
12. Luan Biberaj
13. Flamur Capollari
14. Uran Cucaj
15. Ledian Culli
16. Ilirjan Dashi
17. Elvis Dinushi
18. Hyqmet Domi
19. Elton Dragoshi
20. Kujtim Drazhi
21. Neritan Drazhi
22. Arben Elezaj
23. Shkëlqim Elezi
24. Ali Enveri
25. Julian Flamuraj
26. Aleksander Frroku
27. Marenglen Halka
28. Edison Haxhiraj
29. Edmond Haxhiraj
30. Emiliano Haxhiraj
31. Bashkim Hajdini
32. Klajdi Ismail Hasani
33. Arson Hyseni
34. Erjona Hyseni
35. Jasin Hyseni
36. Ruzhdie Hyseni
37. Ibrahim Hoti
38. Artur Hoxha
39. Nevruz Hoxha
40. Saimir Hoxha
41. Ylli Hoxha
42. Shpetim Ignatiuk
43. Albert Isu
44. Dritan Jahelezi
45. Erlis Jesku
46. Julian Kajdo
47. Fathbardh Kapllanaj
48. Valbona Kazanxhi
49. Valmir Kola
50. Oltion Lala
51. Kleanthi Latifaj
52. Daniel Likaj
53. Sandri Licaj
54. Spartak Likaj
55. Ludovic Malevi
56. Argon Maskaj
57. Lefter Maskaj
58. Zamir Matoshi
59. Elidon Mangaj
60. Erjon Mangaj
61. Arjian Mucaj
62. Roland Murataj
63. Fatmir Musai
64. Denis Myftiu
65. Denis Nasu
66. Kristaq Pelari
67. Eduart Premtaj
68. Ardian Prendi
69. Nikoll Prendi
70. Ardiana Prendi
71. Arjan Prifti
72. Dritan Prifti
73. Mikelm Qata
74. Lorenc Sadikaj
75. Ahmet Shehu
76. Ndue Sokoli
77. Lulezim Tahirllari
78. Mondi Tahirllari
79. Eduart Toshkollari
80. Halil Tota
81. Enkelejd Var
82. Myftar Muco Veizo
83. Arben Ali Veliko
84. Artan Xhixha
85. Roland Xhixha
86. Niko Yzeiri
87. Armando Zanaj
88. Pilo Zanaj
89. Valentina Zanaj
90. Ermal Zikaj /Gazeta Sinjali/