image Nuk kishte dalë në publik prej ditësh, Rama zbulon arsyen - VIDEO
[wp-story id="814678"]

Shqipëri

Nuk kishte dalë në publik prej ditësh, Rama zbulon arsyen – VIDEO

news image

Pas dy ditësh pa dalë në publik kryeministri Edi Rama ka postuar një video në Facebook, ku ka treguar se ka qenë sëmurë, por pavarësish kësaj e ka vazhduar punën.

Ai ka shtuar se tashmë po diskuton me kabinetin e tij politikat e reja mbështetëse.

“Përshëndetje! Një javë të mbarë! Bëni kujdes me këtë flamën që është vërdallë se e hoqa vetë dhe realisht s’të bën për burrë, kur thonë tironsit. Se kam ndalur komunikimin me skuadrën time për financat, duke nisur nga taksat minimale dhe pagat e disa kategori të veçanta të burimeve njerëzore, mbështetja me strehim e mjekëve, ushtarakeve e policëve që kanë familje të re dhe pakoja tjetër e pensionistëve në pranverë, nga rindarja e taksës së jashtëzakonshme mbi eksportuesit e mëdhenj të energjisë. Na vjen mirë që pakoja e madhe ka lehtësuar ndjeshëm 1 mln përfituesit e saj, çka vihet re dhe nga rritja e konsumit. Por duhet akoma, duke nisur nga paga minimale në sektorin privat, sidomos ata në prodhim, që duhet të paguhen më shumë dhe sa më parë. Se shpejti do e vendosim me qeverinë dhe më pas do jua bëjmë me dije këto politika që e thellojnë më tej profilin e kësaj qeveri që është e shumicës dhe jo e disave. Edhe një herë, javë të mbarë dhe më të mirat për ju.”, tha ai.

🔴 Gati për disa politika të reja mbështetëse të #QeverisësëShumicës #JotëDisave

Posted by Edi Rama on Monday, January 30, 2023

/GazetaSinjali/