image Një xhami në Lipjan përfshihet nga zjarri

Kosovë

Një xhami në Lipjan përfshihet nga zjarri

news image

Një xhami në fshatin Magurë të Lipjanit është përfshirë nga zjarri, raporton Gazeta Sinjali.

Rastin për Gazetës Sinjali e kanë konfirmuar nga Komuna e Lipjanit, ku kanë thënë se herë pas here xhaminë e këtij fshati e kanë përdorur si strehë disa azilantë.

Gjithashtu ata kanë bërë të ditur se ende nuk dihet se si ka ardhur deri te zjarri dhe nëse ka qenë dikush brenda.

Gazeta Sinjali do të ju mbajë të informuar në lidhje me rastin. /Gazeta Sinjali/

https://www.facebook.com/LipjanCity/videos/376519003717998/