image Një 27-vjeçar vret veten në burgun e Kavajës

Shqipëri

Një 27-vjeçar vret veten në burgun e Kavajës

news image

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shqipëri, ku një 27-vjeçar ka vrarë vetën në burgun e komisariatit të Kavajës.

27-vjeçari Ilvi Ustameta, ishte ndaluar ditën e sotme nga policia pasi akuzohej për vjedhje.

27-vjeçari ishte arrestuar për disa vjedhje, i shoqëruar për disa orë më parë. Grupi i dhomës së paraburgimit ka tentuar të japë ndihmën e parë por ka qenë e pamundur pasi i riu kishte ndërruar jetë.

I riu dyshohet të jetë vetëvrarë me çarçaf, raportojnë mediat në Shqipëri.

Kujtojmë që vetëm një muaj më parë një tjetër ngjarje e rëndë ndodhi në komisariatin e Kamzës, ku një i ndaluar i vuri flakën qelisë dhe humbi jetën, ndërsa mbeti i lënduar edhe një oficer policie.

/GazetaSinjali/