image Nis ceremonia e varrimit të nënës së Kadri Veselit

Sociale

Nis ceremonia e varrimit të nënës së Kadri Veselit

news image

Nëna e Kadri Veselit, Ajshe Veseli, u nda sot nga jeta në moshën 93-vjeçare.

Ceremonia e varrimit të saj tashmë ka filluar dhe po mbahet në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

I munguar në këtë ceremoni është vetë Kadri Veseli i cili ndodhet në qendrën e paraburgimit në Hagë, nën dyshimet se ka kryer krime lufte.

/GazetaSinjali/