image Ngjarja tragjike në Gjermani/ Familja kërkon obduksion edhe në Kosovë për Flamur Rexhajn – ka disa dyshime

Sociale

Ngjarja tragjike në Gjermani/ Familja kërkon obduksion edhe në Kosovë për Flamur Rexhajn – ka disa dyshime

news image

Dhjetori ishte kthyer në natë tmerri për familjen Rexha që po jetonin në Gjermani. Kjo pasi dyshohet se kryefamiljari Flamur Rexhaj kishte vrarë dy djemtë e tij derisa gruaja ka arritur të mbijetojë pavarësisht plagëve të marra dhe në fund kishte vrarë veten.

Për se kanë ardhur këto vdekje në këtë formë, ka dyshime vëllai i Flamur Rexhës, Zenel Rexhaj, madje ai ka kërkuar që atij t’i bëhet obduksioni edhe në Kosovë, pasi trupi i Flamur Rexhës këtë të premte ka arritur në Kosovë.

Mirëpo Prokuroria Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e familjarëve për obduksion.

“Kemi lajmëruar rastin në polici pasi kufoma vetëm kishte arritur në aeroport. Përmes telefonit kanë folur me një prokuror i cili kishte refuzuar obduksionin me arsyetimin se nuk ka nevojë pasi ai është kryer në Gjermani. Por ne si familjarë kemi dyshime pasi atje nuk na kanë treguar asgjë dhe duam të dimë saktësisht çfarë ka ndodhur”, shprehet për RTV Dukagjinin, vëllai i Flamur Rexhës, Zenel Rexhaj.

Rexha tregon dyshimet që ka në lidhje me obduksionin e kryer nga autoritetet gjermane.

“Supozohet se vëllai e ka bërë këtë ngjarje. Por kur iu bërë pyetjen se ku i kanë pasur plumbat viktimat ata thanë se dy fëmijët i kanë pasur në kokë nga një plumb derisa për vëllain nuk më treguan se ku e kishte goditur plumbi”./GazetaSinjali/