image Në këtë shtet sot u regjistruan 45 viktima dhe 2.764 raste të reja me COVID-19

Botë

Në këtë shtet sot u regjistruan 45 viktima dhe 2.764 raste të reja me COVID-19

news image

Arabia Saudite ka regjistruar 45 viktima dhe 2 mijë e 764 raste të reja pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, numri i viktimave nga COVID-19 në këtë shtet ka shkuar në 2 mijë e 370, ndërsa i të infektuarve në 243 mijë e 238.

Ndërkaq, deri më tani, 187 mijë e 622 persona janë shëruar nga virusi./Gazeta Sinjali/