image Në këtë qytet po punonte 20 vjeçarja e infektuar me koronavirus në Kosovë - Sinjali

Shëndetësi/ Në këtë qytet po punonte 20 vjeçarja e infektuar me koronavirus në Kosovë

news image

Para pak minutash, në Kosovë janë konfirmuar dy rastet e para të infektimit nga koronavirusi.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, theksoi se nga dy rastet e konfirmuar, njëra ishte shtetase italiane.

Ajo qe disa ditë po qëndronte në qytetin e Klinës. Italianja po qëndron në Kosovë qe disa ditë dhe punonte në një kamp të Caritas-it./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: