image Napoli zgjedh Navas para Kepas së Chelseas
[wp-story id="814678"]

Futboll

Napoli zgjedh Navas para Kepas së Chelseas

news image

Ka gjithnjë e më shumë gjasa që Napoli të sjellë Keylor Navas nga PSG në vend të Kepa Arrizabalaga të Chelseat.

Napoli humbi David Ospina si lojtar i lirë dhe Luciano Spalletti e ka bërë të qartë se nuk i beson Alex Meret për të marrë dorezat.

Veterani i Italisë Salvatore Sirigu sapo ka nënshkruar për Napolin si lojtar i lirë pas largimit nga Genoa, por një emër i madh është ende i ndjekur për rolin kryesor.

Ata kishin qenë në bisedime me Chelsean për Kepën në formë huazimi, por duket sikur po afrohen me Keylor Navas, pasi kjo do të ishte një marrëveshje e përhershme e ndihmuar nga transferimi i Fabian Ruiz në Paris.

“Navas është një portier i madh që duhet respektuar”, tha Galtier në konferencën e sotme për shtyp.

“Ai nuk do të pranojë të jetë zgjedhja e dytë, dhe kjo është një gjë e mirë. E di që ai ka tërhequr interes nga klube të tjera, kështu që do të shohim”.

Sky Sport Italia raporton se 35-vjeçari ndërkombëtar i Kosta Rikës, Navas, tani është favorit për Napolin, pasi u përplas në stolin e PSG-së nga italiani Gianluigi Donnarumma.

Zëvendëspresidenti i Napolit Edoardo De Laurentiis ka komentuar tashmë situatën me Teletica.com.

“Të gjithë e dinë se sa i mirë është Keylor Navas, një portier që fitoi kaq shumë në karrierën e tij. Ne kemi Meret dhe Sirigun në këtë moment, por do të shohim se çfarë do të ndodhë dhe ne duam të kompletojmë skuadrën me më shumë nënshkrime.”

Nëse Navas arrin, atëherë Meret ka të ngjarë të dërgohet në huazim dhe një opsion i ri për të i përmendur nga Sportitalia mund të jetë Leicester City.

/GazetaSinjaliSport/