image Napoli zbulon gjendjen e fitnesit të Rrahmanit dhe Kvaratskhelias

Futboll

Napoli zbulon gjendjen e fitnesit të Rrahmanit dhe Kvaratskhelias

news image

Ylli i Napolit, Khvicha Kvaratskhelia vazhdoi të stërvitet veçmas nga pjesa tjetër e grupit në seancën stërvitore të mëngjesit të sotëm në Castel Volturno.

Gjeorgjiani humbi dy ndeshjet e fundit në Serie A për shkak të dhimbjes së shpinës. Napoli shpresojnë që ai të rikthehet në ndeshjen e fundit të vitit kundër Udineses të shtunën, por 21-vjeçari ende po stërvitet veçmas nga grupi.

“Një seancë mëngjesi ishte në pritje për ekipin e parë në Qendrën Trajnuese Konami të enjten,” tha Napoli në një deklaratë zyrtare.

“Azzurri-t vazhduan përgatitjet për përballjen me Udinese në Stadio Maradona të shtunën në orën 15:00 CET në javën e 15-të të Serie A.

“Seanca filloi me punë aktivizimi në palestër, e ndjekur nga rondo dhe stërvitje taktike dhe teknike në fushën e dytë. Kishte një lojë të vogël për të përfunduar mëngjesin.

“Amir Rrahmani kishte fizioterapi, punonte në palestër dhe stërvitej individualisht në fushë, ndërsa Salvatore Sirigu dhe Khvicha Kvaratskhelia kishin të dy fiziko dhe bënin punë në palestër”, thuhet në njoftimin e klubit italian.

/GazetaSinjaliSport/