image Napoli ndalet për herë të parë këtë sezon, barazon me Romën - Sinjali

Napoli ndalet për herë të parë këtë sezon, barazon me Romën

news image

Roma bëhet skuadra e parë që nuk ka humbur nga Napoli në Serie A, shkruan Sinjali Sport.

Giallorossi dhe Napoli u ndan baras 0-0 në kuadër xhiros së nëntë në elitën e futbollit italian.

Ky është barazimi i parë për blutë, pasi kishin rekord perfektë me tetë fitore nga tetë ndeshjet.

Sidoqoftë edhe pse barazuan, Napoli rimerr kreun duke e ndarë me Milanon me nga 25 pikë, kurse Roma me 16 sosh gjendet në vendin e katërt.

Amir Rrahmani luajti 90 minuta për mysafirët. /Gazeta Sinjali Sporti/  


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: