image Napoli e mposhtë Leicesterit dhe kualifikohet, Rrahmani kompletoi 90 minuta si lider i mbrojtjes

Futboll

Napoli e mposhtë Leicesterit dhe kualifikohet, Rrahmani kompletoi 90 minuta si lider i mbrojtjes

news image

Napoli ka siguruar kualifikimin për në rrethin eliminues në Europa League, shkruan Sinjali Sport.

Skuadra italiane ka arritur që ta mposhtë Leicester Cityn me rezultat të ngushtë 3-2.

Napolitanët triumfuan në këtë ndeshje dramatike fal golave të Ounas dhe Elmasit që i shënoi dy gola.

Për anglezët golat u realizuan nga Evans dhe Deësbury-Hall.

Me këtë fitore Napoli ka arritur që të kualifikohet nga pozita e dytë me 10 pikë, derisa Leicesteri me tetë pikë eliminohet nga gara prej pozitës së tretë.

Amir Rrahmani u paraqit nga minuta e parë, duke kompletuar 90 minuta te skuadra e tij dhe duke treguar formë të mirë. /Gazeta Sinjali Sporti/