image Mustafi mund të rikthehet në Spanjë, interesim ka edhe nga gjiganti turk

Futboll

Mustafi mund të rikthehet në Spanjë, interesim ka edhe nga gjiganti turk

news image

Mbrojtësi Shkodran Mustafi pas gjashtë muajve huazim te Schalke 04, është agjent i lirë për afat kalimtar të verës, transmeton Sinjali Sport.

Barcelona ishte e interesuar për shqiptarin vitin e kaluar, por bordi vendosi të mos e transferoj.

Sidoqoftë, sipas “Todo Fichajes”, Mustafi mund të rikthehet në La Liga sepse një tjetër klub është i interesuar në shërbimet e tij.

Bëhet fjalë për Celta Vigon që është në negociata me përfaqësuesin e Gjermanisë dhe babai e lojtarin dhe janë duke provuar të gjejnë marrëveshje sa më parë, por ende nuk ka pasur ndonjë takim zyrtar.

Mirëpo, klubi spanjoll është optimist se marrëveshja mund të mbyllet para fundit të javës.

Interesim për Mustafin ka shprehur edhe gjiganti turk Galatasaray. /Gazeta Sinjali Sporti/