image Mozzik bën thirrje për mbrojtje të kafshëve të egra: Janë pjesë e natyrës, mos i vrisni

Bota e Yjeve

Mozzik bën thirrje për mbrojtje të kafshëve të egra: Janë pjesë e natyrës, mos i vrisni

news image

Reperi i njohur, Mozzik është i ndjeshëm për ngjarje të caktuara, të cilat shqetësojnë qytetarët.

Së fundmi, ai ka publikuar në Facebook disa foto nga një rrugë me ushqime të hedhura për kafshët dhe bën thirrje që të gjithë të kujdesen për ta.

Mozzik thotë se nuk duhet t’i vrasim kafshët por thjesht t’i ushqejmë dhe të tregojmë kujdes për ta.

“Kurdo që ndonjë kafshë t’i bie rruga do ketë ushqim. Ata që duan natyrën nuk mund ta vrasin atë, por sa të kanë mundësi të ushqejnë kafshët e sidomos tani afër që është dimri. Kafshët e egra janë pjesë e natyrës ruani e mos i vritni. Respekt!”, ka shkruar reperi.

Kurdo qe ndonjë kafshë ti bie rruga do ketë ushqim !Ata që dojnë natyrën nuk mund ta vrasin atë , por sa të kan mundësi…

Posted by Gramoz Aliu on Tuesday, November 8, 2022

/GazetaSinjali/