image Mourinho mban premtimin, ia blen Felixit këpucët pas ia siguroi Romës fitoren

Mourinho mban premtimin, ia blen Felixit këpucët pas ia siguroi Romës fitoren

Menaxheri i Romës, Jose Mourinho e ka mbajtur fjalën dhe ia ka blerë një palë këpucë të shtrenjta talentit, Felix Afena-Gyan.

18-vjeçari Felix Afena-Gyan i shënoi dy gola të vonshëm në stadiumin Luigi Ferraris, për ta kthyer Romën në binarë pas dy humbjeve radhazi.

Para këtij takimi, Afena-Gyan i kishte vetëm dy paraqitje nga stoli në ligë këtë sezon, para se të futej në lojë nga Mourinho në Marassi kur rezultati ishte 0:0.

Afena-Gyan e theu akullin në minutën e 82-të, kur shënoi nga afërsia pasi u shërbye nga Henrikh Mkhitaryan.

Ai e dyfishoi epërsinë e Romës me një gol të jashtëzakonshëm nga rreth 30 metra largësi në minutën e 94-të

Duke folur pas ndeshjes, Mourinho zbuloi: “I pata premtuar Felixin një palë këpucë që i pëlqejnë shumë atij, ato kushtojnë 800 euro, prandaj ia vrapoi drejt meje dhe më tha të mos harroja!”

“Gjëja e parë që do ta bëjë nesër në mëngjes është t’ia blej këpucët atij”, tha Mourinho të dielën vonë. /Gazeta Sinjali Sporti/