image Mourinho i nervozuar me gazetarët: Ka një arsye pse ne fitojmë shumë më tepër se ju
[wp-story id="814678"]

Futboll

Mourinho i nervozuar me gazetarët: Ka një arsye pse ne fitojmë shumë më tepër se ju

news image

Trajneri portugez nuk ishte në disponim për t’iu përgjigjur pyetjeve pas humbjes 3-0 ndaj Interit të shtunën.

Jose Mourinho refuzoi të bisedonte pas humbjes 3-0 të Romës në shtëpi kundër Interit dhe i tha një gazetari se ka një arsye “ne fitojmë shumë më tepër se ju”.

Ai tha se të qenit menaxher ishte shumë më e vështirë se gazetaria, duke çuar në hendekun e pagave.

Në vend që të përgjigjet për performancën e skuadrës së tij, ai mbajti një monolog të shkurtër dhe doli nga konferenca për shtyp.

“Puna juaj është shumë më e lehtë se e jona, prandaj ne fitojmë shumë më tepër se ju,” i tha menaxheri i Romës gazetarit të parë që u përpoq të bënte një pyetje.

Në monologun e tij, Mourinho tha: “I kërkoj falje studios, njerëzve në shtëpi që mund të jenë të interesuar për pyetjet e tyre”.

“Interi është më i fortë se ne në kushte normale. Në kushte jo normale, ata janë shumë më të fortë se ne. Sezonin e kaluar, ata ishin 29 pikë përpara Romës. Sot, me lëndime dhe lojtarë të suspenduar, ishte shumë, shumë e vështirë”.

“Potenciali ynë sulmues ishte praktikisht zero. Ishte shumë e rëndësishme të shënonim një gol, sepse do të kishim vetëm dy ose tre raste. Ne kishim tre dhe nuk shënuam”.

“Kur luani me një mbrojtje që ka [Roger] Ibanez dhe të tjerë të ndryshëm në pozicione që nuk janë të zakonshmet e tyre, ju ende nuk mund të pësoni golin e parë dhe të tretë. Thjesht nuk mundesh.”

Skuadra e Mourinhos ka filluar të largohet ndjeshëm nga kryesimi i Serie A, me Romën tani 13 pikë prapa AC Milan.

Ata tani kanë humbur ndeshje të njëpasnjëshme në ligë dhe Mourinho tashmë ka filluar t’i rikthehet modeleve të vjetra të sjelljes arrogante me gazetarët. /Gazeta Sinjali Sporti/