image Mourinho e dëshiron mesfushorin e Atleticos tek Roma - Sinjali

Mourinho e dëshiron mesfushorin e Atleticos tek Roma

news image

Roma po shqyrton një lëvizje për mesfushorin sulmues të Atletico Madrid, Rodrigo De Paul, sipas raportimeve në Itali.

Reprezentuesi argjentinas u largua nga Udinese për t’iu bashkuar gjigantëve të La Liga verën e kaluar, por është lidhur me një rikthim në Serie A.

Napoli është konsideruar si një destinacion i mundshëm, por Calciomercato.com ka sugjeruar se Roma po shqyrton një qasje.

Skuadra e Jose Mourinho-s ka sjellë tashmë mesfushorin Nemanja Matic në bord, por po përgatitet të humbasë Henrikh Mkhitaryan në Inter në një transferim të lirë, ndërsa Nicolo Zaniolo gjithashtu mund të largohet nga klubi.

Largimi i dyfishtë do ta bënte një prioritet nënshkrimin e një mesfushori të ri sulmues dhe De Paul mund të ishte përgjigja.

De Paul është i dëshpëruar të largohet nga Atletico dhe të kthehet në Serie A – dhe madje është i përgatitur të heqë dorë nga futbolli i Champions League, sipas raportit.

Ai shton se Atletico do të kërkonte një tarifë prej rreth 40 milionë euro, por Roma do të shpresonte ta negocionte atë me një marrëveshje të mundshme huazimi, ndërkohë që pagat e tij prej 4 milionë euro në vit nuk duhet të jenë problem.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: