image Moti: Kthehet i nxehti afrikan në Kosovë
[wp-story id="814678"]

Moti: Kthehet i nxehti afrikan në Kosovë

news image

Në gjysmën e parë të muajit gusht pritet të ketë temperatura të larta dhe thatësirë.

Ditë të nxehta dhe të thata pritet të karakterizojnë pjesën më të madhe të vendit deri më 15 gusht, sipas sinoptikanëve.

Temperaturat minimale do të lëvizin në mes të 11-16 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë Celsius./Sinjali/