image Mot me shi dhe rrufe, këto janë temperaturat për sot

Kosovë

Mot me shi dhe rrufe, këto janë temperaturat për sot

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët me riga lokale shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s. /Gazeta Sinjali/

May be an image of map