image Molliqaj: Unë kam qenë i vetmi që kam besuar se Vetëvendosje do të dal e para në vitin 2017

Kosovë

Deklaratë/ Molliqaj: Unë kam qenë i vetmi që kam besuar se Vetëvendosje do të dal e para në vitin 2017

news image

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se në vitin 2017 ai ka qenë i vetmi që ka besuar që Vetëvendosja do të dalë e para në zgjedhje me mbi 25 përqind.

‘’Unë kam qenë i vetmi në vitin 2017 në Lëvizjen Vetëvendosje ka besu se Lëvizja do të dalë e para në zgjedhje me mbi 25 përqind’’ ka thënë Molliqaj.

Molliqaj është shprehur se Vetëvendosje para vitit 2014 asnjëherë nuk ka menduar për ndarjet e përgjegjësive dhe pozitat në qeverisje.

‘’Në secilën palë zgjedhje kemi pasur pritje e parashikime por më konkret kemi qenë vetëm në vitin 2017’’, është shprehur Molliqaj në Pressing./ Gazeta Sinjali/