image Modric futet në histori, ka luajtur në Evropian dhe Botëror në tri dekada të ndryshme
[wp-story id="814678"]

Futboll

Modric futet në histori, ka luajtur në Evropian dhe Botëror në tri dekada të ndryshme

news image

Luka Modric shkroi një faqe të vogël në historinë e futbollit, sot në barazimin 0-0 ndaj Marokut.

Ai u bë futbollisti i parë që ka luajtur si në Kupën e Botës FIFA ashtu edhe në Kampionatin Evropian në tre dekada të ndryshme.

Mesfushori i Real Madridit sot nuk mundi të ndihmonte kroatët që vuajtën disi ndaj Marokut edhe pse u shpall lojtari i ndeshjes.

/GazetaSinjali/