image Ministrja e Financave raporton nesër në Komisionin për Buxhet dhe Transfere

Financa

Ministrja e Financave raporton nesër në Komisionin për Buxhet dhe Transfere

news image

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, pritet që të raportojë nesër në Komisionin për Buxhet dhe Transfere, shkruan Gazeta Sinjali.

Ajo do të raportojë rreth masave fiskale të marra për t’iu përgjigjur situatës së krijuar nga pandemia COVID-19 dhe për gjendjen e borxhit publik.

Raportimi i ministres do të fillojë në orën 10:00./Gazeta Sinjali/