image Ministri Liburn Aliu thërret konferencë për media për çështjen e hidrocentraleve
[wp-story id="814678"]

Sociale

Ministri Liburn Aliu thërret konferencë për media për çështjen e hidrocentraleve

news image

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, do të mbajë konferencë për media nesër, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të ministrisë, kjo konferencë është thirrur për çështjen e hidrocentraleve.

Konferenca do të mbahet tek ura në Brezovicë ( 100 m para kthesës kryesore për qendër të skijimit) duke filluar nga ora 09:15.

“Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapesinor dhe Infrastrukturës – MMPHI, ju fton të përcillni konferencën për media të thirrur nga ministri z. Liburn Aliu për hidrocentralet.”

2Konferenca për Media do të mbahet nesër me datë 22.04.2021, (E enjte) nga ora 09:15, me lokacion tek ura në Brezovicë (100m para kthesës kryesore për qendër të skijimit)“, thuhet në njoftimin e ministrisë./Gazeta Sinjali/