image Ministrat e Kurtit shkuan me furgon në Elbasan - FOTO - Sinjali

Ministrat e Kurtit shkuan me furgon në Elbasan – FOTO

news image

Në mbledhjen e përbashkët të dy Qeverive, të Republikës së Kosovës dhe Shqipërisë që u mbajt sot në Elbasan, ministrat e qeverisë së Kosovës kanë shkuar me një furgon, shkruan Gazeta Sinjali.

Tre janë marrëveshjet më të rëndësishme që janë nënshkruar mes palëve janë: lejet e qëndrimit që tashmë do të jenë 5 vjeçare duke hequr burokracitë, njohja e siguracioneve, por edhe abetarja e përbashkët mes dy vendeve duke filluar nga viti i ardhshëm që shënon 110 vjetorin e pavarësisë.

Ndryshe gjatë mbledhjes së shtatë të përbashkët mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë u nënshkruan 13 marrëveshje.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin