image Zemaj me prognozë për ministrat e MSH-së, e fut edhe Kurtin në listë

Shëndetësi

Zemaj me prognozë për ministrat e MSH-së, e fut edhe Kurtin në listë

news image

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur rreth gjendjes aktuale në sektorin e shëndetësisë dhe dorëheqjen e Rifat Latifit nga posti i ministrit të Shëndetësisë.

Zemaj ka thënë se s’ka shpresë në përmirësimin e shëndetësisë nga Qeveria e Albin Kurtit.

Sipas tij nga emërimet e kryeministrit Kurti ka pasur vetëm përkeqësim në menaxhimin e sektorit të shëndetësisë.

“I dyti më i dobët se i pari. I treti, që është Albin Kurti, më i dobët se i dyti”, tha Zemaj.

Zemaj ka folur edhe për ish-ministrat Arben Vitia dhe Rifat Latifi, duke thënë se largimet e tyre e përshkruajnë edhe situatën e tanishme.

“Kur njëri hesht deri në pafundësi, ndërsa tjetri [ministër] thotë se ndërhyrjet janë toksike, çfarë mund të themi ne si opozitë”, shtoi ai.

Deputeti i LDK-së në “Frontal” thotë se ministri i fundit, Rifat Latifi, ka pasur vazhdimisht ndërhyrje nga kryeministri Kurti gjatë drejtimit të ministrisë së Shëndetësisë.

/GazetaSinjali/