image Miku i Qerim Kelmendit akuzon UDB-në për vdekjen e shokut të tij - Sinjali

Reagim/ Miku i Qerim Kelmendit akuzon UDB-në për vdekjen e shokut të tij

news image

Për vrasjen e Qerim Kelmendit kanë reaguar shumë familjarë dhe miq të tij, shkruan Gazeta Sinjali.

Miku i tij, Lulzim Spahiu përmes një postimi në Facebook, ka akuzuar UDB-në për vdekjen e shokut të tij.

“Kush eshtë ajo dorë e zezë dhe e zgjatur e UDB-së qe shtriu mbi ty miku im Qerim Kelmendi”, ka shkruar Spahiu.

Qerim Kelmendi u vra pak pas mesnatës me breshëri automatiku dhe trupi i tij u gjet totalisht i djegur në veturën e tij në fshatin Zahaq të Pejës. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin