image "Populli serb nuk do ta harrojë", reagon Vuçiq pasi nuk iu lejua të vizitojë Kroacinë

Rajon

“Populli serb nuk do ta harrojë”, reagon Vuçiq pasi nuk iu lejua të vizitojë Kroacinë

news image

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi qeveria kroate ia ndaloi atij vizitën në Jasenovac dhe Pakrac.

Vuçiq shkroi dy fjali në Instagram, duke publikuar një fotografi.

“Vetëm bëjeni ju punën tuaj. Do të jetojë populli serb dhe kurrë nuk do të harrojë”, ka shkruar ai.

/GazetaSinjali/