image Migjen Basha pensionohet nga Kombëtarja

Futboll

Sport/ Migjen Basha pensionohet nga Kombëtarja

news image

Mesfushori nga Kosova, Migjen Basha, ka konfirmuar sot pensionimin nga Kombëtarja e Shqipërisë, pas shumë viteve të luajtura me fanellën kuqezi.

Basha ka vendosur t’i jap fund futbollit të luajtur me kombëtaren shqiptare në moshën 32-vjeçare.

Ai këtë lajm e ka konfirmuar përmes rrjeteve sociale, transmeton Sinjali.

Basha ka falënderuar të gjithë ata që e kanë përkrahur dhe i kanë dhënë mundësi, por sipas tij tashmë është koha që t’i përkushtohet familjes.

Shkrimi i plotë i Migjen Bashës në Instagram:

https://www.instagram.com/p/B1uJh5WoM3N/?utm_source=ig_embed

/Sinjali/