image Mërgimtarët nisën të kthehen nga Kosova, kjo është gjendja në pikat kufitare
[wp-story id="814678"]

Siguri

Mërgimtarët nisën të kthehen nga Kosova, kjo është gjendja në pikat kufitare

news image

Bashkatdhetarët që ishin në Kosovë për t’i kaluar festat e fundvitit tashmë duket se kanë nisur të kthehen në vendet ku jetojnë dhe punojnë.

E në pikat kufitare ata po përballen me pritje të gjata.

Në dalje të Merdarës kolonat arrijnë deri 120 metra, kurse te Dheu i Bardhë kolonat arrijnë deri 100 metra, njofton Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Sipas MPB-së, vendkalimet tjera kufitare janë të qeta dhe të gjitha rrugët janë të kalueshme.

/GazetaSinjali/