image Mehaj: FSK u ofron siguri të gjithë qytetarëve, dënojmë përpjekjet destabilizuese të Serbisë
[wp-story id="814678"]

Politikë

Mehaj: FSK u ofron siguri të gjithë qytetarëve, dënojmë përpjekjet destabilizuese të Serbisë

news image

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se FSK-ja është për të ofruar siguri për të gjithë qytetarët.

Përmes një reagimi në Twitter, Mehaj i dënoi veprimet e Serbisë për destabilizim, ndërsa tha se për veprimet e Kosovës janë në koordinim edhe me KFOR-in.

“FSK-ja është për të ofruar siguri për të gjithë qytetarët e vendit tonë. Dënojmë veprimet e Serbisë për destabilizimin e vendit tonë! Kosova dhe institucionet e saj janë në shërbim të çdo qytetari dhe veprimet tona janë në kordinim me policinë tonë dhe KFOR-in”, ka theksuar ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj.

/GazetaSinjali/