image Me Kurtin në Bruksel është edhe Gërvalla - FOTO

Politikë

Me Kurtin në Bruksel është edhe Gërvalla – FOTO

news image

Bashkimi Evropian ka publikuar pamje nga takimi urgjent i thirrur nga shefi i diplomacisë, Josep Borrell, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Sot Kurti u prit në takimi fillimisht nga Borrell, i cili u takua edhe me Vuçiqin ndaras, e më pas ka nisur takimi trepalësh.

Bashkë me Kurtin në Bruksel është edhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, dhe ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami.

316252955 1178367596428749 8976671597148871502 n

/GazetaSinjali/