image Fillon takimi i Vuçiq-Escobar në Bruksel

Politikë

Fillon takimi i Vuçiq-Escobar në Bruksel

news image

Ka filluar takimi i të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq mbërriti në selinë e BE-së me ftesë të Komisionerit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borell, raporton Tanjug.

Ndërsa pas takimeve dypalëshe, do të zhvillojnë një takim të përbashkët me Kurtin e Vuçiqin.

Pas këtyre takimeve, u njoftua se kreu evropian i Ministrit të Jashtëm Josep Borrell do të zhvillojë një konferencë për shtyp.

/GazetaSinjali/