image Me ftesë të Osmanit, Lajçak vjen sërish në Kosovë por jo për dialogun

Politikë

Me ftesë të Osmanit, Lajçak vjen sërish në Kosovë por jo për dialogun

news image

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai po vjen në Prishtinë me ftesë të presidentës Vjosa Osmani.

Ardhja e tij kësaj radhe nuk ka të bëjë fare me çështjen e dialogut.

Osmani ka ftuar Lajçakun për të marrë pjesë në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

Ky forum po mbahet për herë të parë në Kosovë.

/GazetaSinali/