image Mbi 23 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë - Sinjali

Mbi 23 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

news image

Në Kosovë aktualisht janë 23 mijë e 823 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e kaluara janë shënuar tetë viktima nga ky virus, ndërkaq janë regjistruar edhe 754 raste pozitive.

Janë shëruar edhe tre mijë e 900 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 191 mijë e 408.

Gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 146 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.793.236 doza të vaksinës.

Deri më sot 808.328 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe 88 mijë e 988 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin