image Mbi 100 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Shëndetësi

Mbi 100 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

news image

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë 101 raste aktive me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe 16 raste pozitive, si dhe janë shëruar vetëm 8 qytetarë.

Deri më tani doza të administruara në total janë 1.830.149.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

/GazetaSinjali/