image Mbështeti dhunën ndaj grave, prishtinasi intervistohet nga policia
[wp-story id="814678"]

Siguri

Mbështeti dhunën ndaj grave, prishtinasi intervistohet nga policia

news image

Një person nga Prishtina është arrestuar për shkak se ka postuar një shkrim në rrjete sociale me anë të të cilit mbështeste dhunën sistematike ndaj grave.

I njejti u dyshua për veprën penale “Nxitje e përçarjes dhe mos durimit”.

Pas intervestimit më datë 11 mars, i dyshuari mashkull, me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Në bazë të raportit policor, rasti është duke u hetuar.

/GazetaSinjali/