image Mbappe nuk do të stërvitet me ekipin e parë të PSG-së për shkak të kontratës

Futboll

Mbappe nuk do të stërvitet me ekipin e parë të PSG-së për shkak të kontratës

news image

Kylian Mbappe nuk do të stërvitet me skuadrën e parë të Paris St-Germain kur ata të vazhdojnë përgatitjet të hënën për fillimin e sezonit të Ligue 1.

Mbappe ka qenë në një kontratë me PSG-në mes dëshirës për t’iu bashkuar Real Madridit.

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të klubit po refuzon të nënshkruajë vazhdimin e një viti të kontratës së tij, e cila përfundon verën e ardhshme.

Prandaj PSG dëshiron të shesë sulmuesin francez tani dhe të sigurojë një tarifë transferimi në vend që ta lërë të shkojë për asgjë.

Si rezultat, Mbappe u la jashtë skuadrës turne të PSG-së për udhëtimin e tyre parasezonal në Azi.

Ai më pas refuzoi të takohej me përfaqësuesit e Al-Hilal, të cilët i bënë një ofertë rekord botërore për ta sjellë atë në Ligën Pro Saudite.

PSG-ja fillon mbrojtjen e titullit francez në shtëpi ndaj Lorient të shtunën dhe kuptohet se Mbappe do të stërvitet me grupin ‘loft’ dhe jo me grupin stërvitor ‘A’, që janë lojtarë që mund të paraqiten për ekipin e parë.

Burimet e PSG-së thonë se përpjekja e tyre më e fundit për të ndërmjetësuar një zgjidhje për situatën ishte t’i ofronin Mbappes një klauzolë të garantuar të shitjes në kontratën e tij për fundin e këtij sezoni. Kjo ofertë u refuzua.

/GazetaSinjaliSport/