image Mattarella e uron Osmanin: Italia do të qëndrojë përkrah Kosovës

Politikë

Mattarella e uron Osmanin: Italia do të qëndrojë përkrah Kosovës

news image

Foto ilustruese


Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e 17 shkurtit, Ditës së Pavarësisë, ka pranuar telegram urimi nga Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella.

Në letrën e tij, Presidenti Mattarella ka thënë se Italia do të qëndrojë përkrah Kosovës në konsolidimin e institucioneve demokratike dhe sigurinë e saj.

Në vijim, gjeni letrën e plotë të urimit, të dërguar nga Presidenti Mattarella siç e ka publikuar Presidenca:

/GazetaSinjali/