image Masakra në Fushë-Krujë me 3 viktima, si ndodhi atentati, bllokohet rruga

Shqipëri

Masakra në Fushë-Krujë me 3 viktima, si ndodhi atentati, bllokohet rruga

news image

Fushë-Kruja është tronditur këtë të diel nga një atentat i përgjakshëm, ku kanë mbetur të vrarë tre persona.

Sipas informacioneve paraprake viktima janë shoferi dhe dy pasagjerët.

Ndërkohë e gjithë rruga në mbikalimin e Fushë-Krujës është bllokuar.

Sipas informacioneve të deritanishme, dyshohet se një makinë ka ndaluar në rrugën e mbikalimit dhe i ka dalë makinë ku është bërë atentati me automatik.

Abcnews shkruan se autorët kanë zbrazur 50 plumba mbi makinë.

/GazetaSinjali/