image Marrëveshja mes Interit dhe Dybalas po mbahet peng nga agjenti i futbollistit - Sinjali

Marrëveshja mes Interit dhe Dybalas po mbahet peng nga agjenti i futbollistit

news image

Agjenti i lirë Paulo Dybala do të ishte tashmë një lojtar i Interit nëse nuk do të ishin kërkesat e agjentit të tij, pretendojnë raportet në Itali.

Sulmuesi argjentinas ka qenë një agjent i lirë që nga fundi i qershorit pasi kontrata e tij me Juventus skadoi, por disponueshmëria e tij ka qenë e njohur që më parë.

Interi u shfaq si kryesuesi për nënshkrimin e tij dhe drejtori Beppe Marotta tha pak kohë më parë se ata shpresonin që një marrëveshje të ndodhte – por kohët e fundit sugjeroi se ata ishin të kënaqur me opsionet e tyre sulmuese.

Il Corriere della Sera raporton se e vetmja arsye pse një marrëveshje për Dybala për t’u bashkuar me Interin nuk është përfunduar tashmë është për shkak të komisionit që agjenti i tij Jorge Antun ka kërkuar.

Mbetet për t’u parë se ku përfundon Dybala, por pozicioni i Interit që ka destinacionin më të mundshëm nuk është më aq i sigurt, kanë pohuar raportet e fundit.

Interi ka ri-nënshkruar së fundmi me Romelu Lukakun, gjë që i ka lënë tifozët të ëndërrojnë për një treshe sulmuese, e cila do ta shihte sulmuesin belg të rreshtuar përkrah Lautaro Martinez dhe Dybala.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: