image Marcelo i jep fund aventurës me Realin pas 15 vitesh, largohet si lojtari më i dekoruar në histori të klubit - Sinjali

Marcelo i jep fund aventurës me Realin pas 15 vitesh, largohet si lojtari më i dekoruar në histori të klubit

news image

Mbrojtësi i majtë i Real Madridit, Marcelo do t’i japë zyrtarisht fund aventurës me Real Madridin.

Marcelo do të largohet nga Real Madridi pas 15 vitesh.

Vendimi është marrë pasi ishte momenti perfekt për të thënë lamtumirë pas triumfit të La Ligës dhe Champions League si kapiten.

Marcelo tani do të vendosë hapin e tij të ardhshëm pas largimit nga Reali si transferim i lirë.

Braziliani laroghet si lojtari më i dekoruar në histori të Real Madridit, me 25 tituj të fituar.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: