image Majlinda Kelmendi udhëheq kampin me mbi një mijë xhudistë në Itali

Sporte Luftarake

Majlinda Kelmendi udhëheq kampin me mbi një mijë xhudistë në Itali

news image

Kampionia olimpike dhe botërore, e tashmë trajnerja Majlinda Kelmendi aktualisht po qëndron në Itali ku po udhëheq kampin e xhudos me rreth 1,500 xhudistë.

Ky kamp ka filluar të martën me tri stërvitje me grupmosha të reja kurse kampi masiv do të zhvillohet sot.

Kampi stërvitor po mbahet në qytetin Bardonecchia dhe organizohet nga klubi italian i xhudos, Akiyama Settimo.

Në këtë kamp po merr pjesë edhe kryetrajneri Driton Kuka dhe ekipi U21 nga Kosova.

/GazetaSinjaliSport/