image Luani shpall fituesin e ndeshjes Angli-Francë, saktësia e parashikimeve të tij është 90%

Futboll

Luani shpall fituesin e ndeshjes Angli-Francë, saktësia e parashikimeve të tij është 90%

news image

Një luan i quajtur Chao Boy parashikon rezultatin e ndeshjeve të futbollit të Kupës së Botës në Katar. Mbreti i kafshëve nga kopshti zoologjik tajlandez zgjodhi fitues ekipin e Deschamps.

Dhe ja disa parashikime të tjera nga luani për çerekfinalen e Botërorit.

Argjentina do të mundë Holandën, Brazili do të mundë Kroacinë dhe Portugali-Marok, me Luzitanët që do të dalin të mposhtur.

Nëse parashikimet e luanit tajlandez bëhen të vërteta, atëherë njerëzimi do të gjejë një zëvendësues të denjë për oktapodin legjendar Paul. /abcnews.al/

/GazetaSinjaliSport/