image Liverpooli i gatshëm ta shesë Xherdan Shaqirin
[wp-story id="814678"]

Futboll

Sport/ Liverpooli i gatshëm ta shesë Xherdan Shaqirin

news image

Skuadra e Liverpoolit është e gatshëm për të shitur në fund të sezonit sulmuesin shqiptar, Xherdan Shaqiri.

28-vjeçari këtë sezon ka bërë vetëm 10 paraqitje në të gjitha garat dhe vazhdon të këtë probleme për të hyrë në formacionin e parë të Jurgen Klopp.

Skuadra e Romës ishte e interesuar për Shaqirin gjatë muajit janarit dhe raportohet se interesimi i skuadrës është duke vazhduar.

Në garë për Xherdan Shaqirin është edhe klubi spanjoll, Sevilla që për momentin nuk është në formën më të mirë të mundshme dhe synon përforcimin e skuadrës në verë./Gazeta Sinjali/