image Lirohet pak nafta, tavani i çmimeve për shitjen e derivateve në 24 orët e ardhshme

Biznes

Lirohet pak nafta, tavani i çmimeve për shitjen e derivateve në 24 orët e ardhshme

news image

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për shitjen e derivatave për 24 orët e ardhshme. Sipas këtij vendimi, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 57 centë, i benzinës 1 euro e 35 centë, derisa i gazit 75 centë.

Krahasuar me dje, nafta është liruar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide për 24 orë.

/GazetaSinjali/